• PODNIKOVÁ LOGISTIKA

  PODNIKOVÁ LOGISTIKA

  Podnikoválogistika.cz & Businesslogistics.cz
 • HLEDÁTE SKLADOVÉ PROSTORY ?

  HLEDÁTE SKLADOVÉ PROSTORY ?

  Podnikoválogistika.cz & Businesslogistics.cz
 • HLEDÁTE ŘIDIČE VZV ?

  HLEDÁTE ŘIDIČE VZV ?

  Podnikoválogistika.cz & Businesslogistics.cz
 • HLEDÁTE SKLADNÍKY ?

  HLEDÁTE SKLADNÍKY ?

  Podnikoválogistika.cz & Businesslogistics.cz
 • HLEDÁTE DOPRAVCE ?

  HLEDÁTE DOPRAVCE ?

  Podnikoválogistika.cz & Businesslogistics.cz
 • HLEDÁTE ŘIDIČE ?

  HLEDÁTE ŘIDIČE ?

  Podnikoválogistika.cz & Businesslogistics.cz
 • HLEDÁTE ZÁKAZNÍKY ?

  HLEDÁTE ZÁKAZNÍKY ?

  Podnikoválogistika.cz & Businesslogistics.cz
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7

ČERPACÍ STANICE A PRODEJ PHM
logotypy-logistika-prace

ridi2-PHM

 

PRODEJ PHM A SLEVY

Cenu PHM (nafty, benzínu, plynu a aditiv) určují dva faktory. Prvním faktorem, který ovlivňuje cenu PHM je množství zakoupených PHM (pohonných hmot) za sledované období, například za 1 měsíc/1 rok u dané ČS. Čerpací stanice (ČS) nabízí dopravcům a firmám výhodné slevy za odběr PHM ve výši od několika haléřů až po 1,5Kč i více. Záleží na totemové ceně PHM. ČS motivují své zákazníky motivují odběrem PHM na fakturu s delší dobou splatnosti. Řidiči nákladních automobilů jsou motivování benefity pro řidiče, které poskytují ČS, například jde o slevy na nákup obědu, baget, kávy a dalšího zboží.

Druhým faktorem, který ovlivňuje cenu PHM je vývoj ceny ropy na světových trzích. Krátkodobě lze tyto cenové výkyvy redukovat pomocí zásob PHM v nádržích čerpacích stanic.

POTŘEBUJETE PORADIT? KONTAKTUJTE NÁS


EKONOMICKÁ ANALÝZA VÝVOJE CENY ROPY V ROCE 2021
Podnikoválogistika.cz

POZADAVKY-ND8
VÝVOJ CENY ROPY A PHM
ROK 2021

Jaký bude vývoj cen benzinu a nafty v ČR?

"Benzin Natural 95 se u českých čerpacích stanic prodává v průměru za 37,07 koruny za litr, plyne z dnešních dat společnosti CCS. Je tak nejdražší od října 2012. Nafta včera stála bez dvou haléřů 36 korun za 1 litr a je tak nejdražší od října 2014. Její cena je z historického hlediska níže než cena benzinu, protože vláda letos snížila spotřební daň z motorové nafty, což její cenu o několik desítek haléřů snižuje.

Pohonné hmoty v Česku zdražují prakticky soustavně od začátku letošního roku, kdy se ještě litr benzinu prodával za méně než 27,90 koruny a litr nafty vyšel dokonce na méně než 27,20.

Jaký bude vývoj cen pohonných hmot v ČR koncem rok 2021?

Během listopadu lze očekávat, že zdražování pohonných hmot ustane - pozastaví se.

Za klíčové vlivy lze považovat:

1) Razantní posilování české koruny vůči americkému dolaru, které odráží razantní zvyšování úrokových sazeb Českou národní bankou.

2) Růst cen pohonných hmot ovšem ustane i proto, že se pozastavil vzestup ceny ropy Brent. Ta se nyní prodává o několik dolarů levněji než ve druhé polovině října, kdy její cena dosáhla úrovně nad 86 dolary za barel – tedy prakticky maxima od roku 2014.

3) Ropa přestala zdražovat, neboť trh nyní sází na to, že americká administrativa buď dotlačí Rijád, případně i další tradiční velké těžaře k navýšení objemu těžby, nebo uvolní část barelů ze svých strategických rezerv. Zdražování pohonných hmot v USA totiž jinak může stát Bidenovu administrativu cenné politické body. Trh se teď kloní k tomu, že poté, co Biden minulý týden s tlakem na Saúdskou Arábii neuspěl, uchýlí se k čerpání ze strategických rezerv. To by vytvořilo dodatečnou nabídku ropy ve světě a stlačilo tak její cenu. Pokud se cena Brentu nevrátí nad 85 dolarů za barel, je další zdražování pohonných hmot v ČR prakticky vyloučené – leda by citelně oslabila koruna.".

Lukáš Kovanda, Ph.D.
ekonom

Zdroj: https://www.penize.cz/

 

PRODEJ PHM - VSTUP PRO PARTNERY

PROČ SPOLUPRACOVAT?
Vysoká kvalita provedení / Dlouholeté zkušenosti na trhu a reference / Spolehlivost provedení / Dodržování termínů /  Dobré cenové podmínky / Environmentální politika /
Management kvality / Certifikát jakosti / Management kvality / Individuální přístup k zákazníkovi


NABÍDKA SPOLUPRÁCE
Hledáte pracovníky? Máte zájem o nové zakázky?

spoluprace-bND

PERSONÁLNÍ A PODNIKOVÝ MARKETING
LOGO-PL5

Nabízíme logistickým a dopravním společnostem, výrobním a strojírenským podnikům podporu v oblasti personálního managementu. Zaměřujeme se na činnosti, které mohou pomoci s vyhledáváním nových pracovníků - skladníků, řidičů nákladních vozidel, řidičů VZV, svářečů, obráběčů, zámečníků a dalších pracovníků. Optimalizujeme v podniku personální marketing, který pomáhá snižovat fluktuaci pracovníků.
Nabízíme dopravním společnostem, skladům, výrobním a strojírenským podnikům podporu v oblasti podnikového marketingu. Zaměřujeme se na činnosti, které výrazně pomáhají personálnímu managementu rozvíjet dobré jméno podniku u široké veřejnosti a zvyšují jejich konkurenceschopnost.
V případě potřeby vyhledáváme nové zákazníky.

logotypy-logistika-prace

NAPIŠTE NÁM
E-mail:

Odesláním emailu beru na vědomí, že společnost Ing. Mgr. Petr Černota (IČ: 64149641) použije sdělené osobní údaje pro účel vyřízení vašeho dotazu.
V případě potřeby Vás budeme kontaktovat telefonicky nebo e-mailem. Kontaktní údaje klientů ukládáme a spravujeme v souladu s nařízením GDPR.